
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 10.5 ns |
| Propagation Delay | 10.5 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Buffer, D-Type, Latch |
| Independent Circuits | 1 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Quiescent Current | 8 µA |
| Polarity | Non-Inverting |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 21
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23866
Ext.Price$0.23866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23866 | $0.23866 |
| 10 | $0.23357 | $2.33570 |
| 25 | $0.23195 | $5.79875 |
| 50 | $0.23034 | $11.51700 |
| 100 | $0.22873 | $22.87300 |
